Poprzez leasing finansowy oraz operacyjny można sfinansować zakup nie tylko fabrycznie nowych pojazdów, lecz także aut używanych z pewną i godną zaufania historią. Wielu przedsiębiorców stojąc przed wyborem kolejnego pojazdu do swojej firmy zastanawia się nad zaletami i wadami obu tych rozwiązań. Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie, czy wybrać samochód poleasingowy czy nowy, wcale nie jest tak prosta. Poznaj z bliska atuty obu wariantów i zdecyduj o wyborze odpowiedniej oferty na podstawie realnych korzyści finansowych wynikających z obu wariantów.
Leasing nowego samochodu to gwarancja bezpieczeństwa i jakości
Większość klientów decydując się na leasing samochodu do swojej firmy z reguły zwraca uwagę wyłącznie na auta fabrycznie nowe, objęte okresem gwarancyjnym i dostępne wyłącznie u dealerów samochodowych. Trudno się temu dziwić. Wśród wielu zalet tego rozwiązania zdecydowanie warto wyróżnić fakt, iż wybrany samochód nie ma za sobą jakiejkolwiek historii eksploatacyjnej, co wiąże się ze znacznie większym bezpieczeństwem użytkowania. Otrzymujesz pełną gwarancję sprawności pojazdu oraz ochronę gwarancyjną przez wybrany okres (który można przedłużyć u dealera), co ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku dużych flot, składających się nawet z kilkudziesięciu aut. Nie bez znaczenia jest również możliwość wpływu na trwałość całego pojazdu poprzez regularne serwisowanie oraz czynności konserwacyjne. W przypadku aut używanych, kwestia ta zależała wyłącznie od poprzedniego właściciela.
Nowy samochód nie wyklucza się z atrakcyjnymi warunkami finansowania
Wbrew wszelkim pozorom, leasingowanie auta fabrycznie nowego może charakteryzować się znacznie lepszymi warunkami finansowymi niż w przypadku aut używanych. Atrakcyjne warunki umów obejmujących finansowanie samochodów od dealerów nie mają sobie równych i zdecydowanie warto je poznać z bliska. Najciekawszym rozwiązaniem jest z pewnością oferta wynajmu długoterminowego, która polega na spłacaniu w miesięcznych ratach wyłącznie realnej utraty wartości przez pojazd. Co to oznacza? Że jako klient, spłacasz jedynie wartość stanowiącą różnicę pomiędzy ceną zakupu auta, a wartością prognozowaną na chwilę zakończenia umowy.
Nie bez znaczenia jest także długa możliwość leasingowania pojazdu, dzięki czemu można jeszcze bardziej obniżyć i tak niski koszt miesięcznej raty, a także możliwość uiszczenia opłaty wstępnej w wysokości nawet 45% wartości nowego pojazdu. Na ratę wpływ ma również deklarowany roczny przebieg, który wpływa na wartość końcową danego auta. Im niższy, tym niższa rata. Należy jednak mieć świadomość tego, że przekroczenie deklarowanego przebiegu może wiązać się z naliczeniem dodatkowych opłat.
Możliwość wpływu na wyposażenie pojazdu nie jest bez znaczenia
Zamówienie nowego samochodu w salonie dealerskim ma także wiele innych zalet, wśród których zdecydowanie warto wymienić możliwość wpływu na jego wyposażenie. Klient może zdecydować o kolorze karoserii, o materiałach i kolorystyce wnętrza, a także o wyposażeniu opcjonalnym, np. zaawansowanym systemie inforozrywki bądź lepszych reflektorach wykonanych np. w nowoczesnej technologii LED. Wartą uwagi pozycją jest także możliwość wydłużenia gwarancji ponad normę, a także podjęcie decyzji o zakupie dodatkowych pakietów serwisowych.
Samochód poleasingowy - przeszłość bez tajemnic
Wbrew pozorom, samochody poleasingowe mogą stanowić dobrą i atrakcyjną finansowo alternatywę pojazdów fabrycznie nowych, a ich jakość i stan wcale nie musi znacząco odbiegać od modelu nowego. Wszystkie tego typu auta zostały zwrócone leasingodawcy przy zakończeniu umowy leasingowej, a każdy korzystający był zobligowany umową do utrzymania ich w jak najlepszym stanie technicznym. Dealer przekazuje nabywcy podczas zakupu nowego auta wytyczne co do jego serwisowania oraz przeprowadzania niezbędnych czynności konserwacyjnych, a klient jest zmuszony do przestrzegania wszelkich zapisów w książce serwisowej wybranego pojazdu. Co to oznacza? Że auto znajdujące się w parku samochodowym finansującego jest doskonale utrzymane i ma pewną, sprawdzoną historię. Każdy przypadek odwiedzenia serwisu jest zawsze odnotowany w systemie Autoryzowanej Stacji Obsługi, a obsługa auta w warsztacie niezależnym jest zawsze wykluczona i może wiązać się z zerwaniem umowy przez finansującego bądź utratą gwarancji.
Masz możliwość zakupu prawie nowego auta w doskonałej cenie
Najważniejszym i zarazem także podstawowym atutem zakupu auta używanego jest jego cena, która generuje bardzo duże oszczędności dla kupującego. Kilkuletnie auto w trakcie jego pierwszych lat eksploatacji traci na wartości zdecydowanie najszybciej - nawet kilkadziesiąt procent - dzięki czemu kupujący ma pewność niskiej i atrakcyjnej ceny. Nie bez znaczenia jest to, że współczesne programy leasingowe dopuszczają możliwość użytkowania auta przez jedynie 2 lata, co przekłada się na jego doskonałą cenę przy minimalnym wyeksploatowaniu. Atrakcyjny koszt oferty ma ogromny wpływ na warunki leasingowania, a tym samym także na obciążenie finansowe danego przedsiębiorstwa.
Na jaki samochód warto się zdecydować?
Jak zatem widać, decyzja o wyborze auta pomiędzy modelem używanym a nowym wcale nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać. Mnóstwo atrakcyjnych ofert finansowania skłania raczej ku samochodom nowym, lecz niskie ceny zakupu aut używanych nie ułatwiają podjęcia odpowiedzialnej decyzji.
Samochód nowy jest doskonałym wyborem dla klientów, którzy chcą mieć wpływ na jego trwałość i chcą wpłynąć w dużym stopniu na jego wyposażenie. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku, gdy masz jakiekolwiek specjalne wymagania co do auta, np. preferowany rodzaj tapicerki, ogrzewanie postojowe lub wentylację przednich foteli. Nie bez znaczenia jest także to, że leasingowany samochód używany również możesz zwrócić do dealera po zakończeniu umowy, w dokładnie taki sam sposób, jak w przypadku auta fabrycznie nowego.