nowy samochód dla firm
  • 12 PAŹ 2022

Nowy samochód do Twojej firmy

Zakup samochodu jest ważną inwestycją dla każdej firmy, mając znaczenie nie tylko praktyczne, ale również wizerunkowe. Nowe pojazdy wiążą się z wyższym komfortem jazdy i niższymi kosztami eksploatacji, jednak każda decyzja związana z takimi zmianami powinna zostać poprzedzona racjonalną oceną ofert i dokładnymi kalkulacjami. Dzisiaj powiemy kilka słów o tym, jakie są możliwości finansowania zakupu pojazdu dla firmy w zależności od tego, czy jest to samochód nowy, używany lub grupa pojazdów wykorzystywana przez przedsiębiorstwo.

Leasing z niskimi ratami – nowoczesna forma finansowania

Firmowy samochód osobowy często staje się jeżdżącą wizytówką firmy, dlatego istotny jest zakup nowego pojazdu o odpowiednim wyposażeniu, designie i poziomie komfortu, który spełnia wymagania klienta biznesowego. Przedsiębiorstwa nie muszą decydować między wykorzystaniem aut do wzmacniania wizerunku a oszczędnościami – wystarczy skorzystać z nowoczesnego leasingu nazywanego także leasingiem z niskimi ratami, po który sięga coraz więcej konsumentów.

Czym różni się od klasycznego leasingu? Kwota comiesięcznych rat jest dużo niższa, gdyż jest ona ustala w odniesieniu do realnej utraty wartości samochodu. Dzięki temu można spłacać jedynie prognozowaną utratę wartości auta podczas jego używania, a nie jego całkowitą wartość. Firma będzie mogła korzystać z nowego, skonfigurowanego do potrzeb pojazdu, jednocześnie oszczędzając środki finansowe, które mogą być przeznaczone na inne inwestycje. Po zakończeniu umowy zwraca się pojazd firmie leasingowej, nie poświęcając cennego czasu na proces sprzedaży na rynku wtórnym. Leasing z niskimi ratami daje możliwość zmiany firmowego pojazdu bez konieczności jego wykupu, nabycie bardziej kosztownego samochodu i płacenia rat leasingowych na podobnym poziomie co w leasingu klasycznym oraz zarządzania autem przy przeniesieniu ryzyka wartości na leasingodawcę. Minimalny okres trwania umowy wynosi 2 lata. Oznacza to, że po tak krótkim czasie eksploatacji można zwrócić go do salonu i poszukać nowego pojazdu.

Leasing z pełną obsługą serwisową – wygodne finansowanie flot dla małych i średnich firm

Zbudowanie własnej floty pojazdów nie musi być kosztownym przedsięwzięciem. Wystarczy skorzystać z leasingu z pełną obsługą serwisową dedykowanego dla małych i średnich przedsiębiorców. Dzięki niemu stworzysz flotę nawet do 30 pojazdów, uwalniając się od ryzyka utraty wartości. Usługa serwisowa pozwoli ci uniknąć konieczności poszukiwania zewnętrznych serwisów dbających o stan techniczny aut. Profesjonalny serwis jest realizowany przez Autoryzowane Stacje Obsługi danej marki z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych. Decydując się na tę opcję, możesz samodzielnie skonfigurować pakiet usług serwisowych i ubezpieczeń, który najlepiej spełnia twoje rzeczywiste potrzeby.

Comiesięczne raty są stałe i obejmują ratę leasingu oraz koszty obsługi serwisowej. To rozwiązanie jest polecane dla przedsiębiorców, którzy nie chcą wnosić opłaty wstępnej, która może zaczynać się już od 0%, dzięki czemu nie będzie konieczności angażowania własnych środków. Umowa zostaje zawarta na okres od 2 do 4 lat, dzięki czemu możesz płynnie wymieniać pojazdy nawet co 2-3 lata na modele z bieżącego rocznika. Po zakończeniu umowy wystarczy zwrócić samochód do salonu lub wykupić go na własność.

Klasyczny leasing – wykup pojazdu po zakończeniu umowy

Gdy zależy ci na obniżeniu całkowitego kosztu związanego z leasingiem i jednocześnie rozważasz wykup pojazdu po zakończeniu umowy, optymalnym rozwiązaniem jest klasyczny leasing. Dzięki niemu zwiększysz płynność finansową firmy, nie rezygnując z innych, ważnych inwestycji. W tym modelu można wydłużyć okres finansowania auta nawet do 5 lat, a dłuższa spłata w połączeniu z opłatą wstępną zmniejszy comiesięczne raty.

Charakterystyczną cechą leasingu klasycznego jest niska kwota wykupu samochodu, dlatego jest to oferta dla klientów, którzy chcą stać się właścicielem pojazdu po zakończeniu umowy. Leasing klasyczny jest także korzystny pod kątem księgowym, ponieważ przedsiębiorca może dokonać szybszej amortyzacji podatkowej, wliczając wyższą kwotę w koszty uzyskania przychodu.

Kredyt z niskimi ratami czyli kredyt nowoczesny

Jedną z najpopularniejszych form finansowania zakupu samochodów firmowych jest kredyt. Kredyt z niskimi ratami określany także jako nowoczesny kredyt samochodowy, pozwoli ci zminimalizować koszty. Raty są rozłożone na prognozowaną utratę wartości pojazdu w okresie trwania umowy, a nie na jego całkowitą wartość, co znacząco wpływa na ich obniżenie. Dla przedsiębiorcy nie pozostaje bez znaczenia fakt, że wkład własny zaczyna się już od 0% wartości auta, dzięki czemu może skorzystać z finansowania bez angażowania firmowych środków, przeznaczając je na inne inwestycje.

Nowoczesny kredyt samochody dla firm pozwala na skorzystanie z trzech możliwych scenariuszy po zakończeniu umowy. Można odkupić pojazd od dealera za cenę ustaloną podczas zawierania umowy leasingowej – jednorazowa spłata wartości końcowej zapewnia, że auto przechodzi na własność firmy. Jeśli przedsiębiorca chce wykupić pojazd, może skorzystać także z możliwości spłaty końcowej wartości w opcji ratalnej. Kredyt nowoczesny daje także możliwość oddania pojazdu do dealera – to tzw. gwarancja odkupu samochodu za cenę ustaloną w umowie.

Klasyczny kredyt samochodowy dla klientów biznesowych

Dla właścicieli firm optymalną opcją jest klasyczny kredyt samochodowy, który gwarantuje niskie oprocentowanie i niski koszt całkowity, przynosząc długookresowe korzyści. Spłata zobowiązania może zostać rozłożona nawet na 5 lat, dzięki czemu łatwiejsze jest ustalenie rat miesięcznych o dogodnej wysokości. Jeśli chcesz skorzystać z niższych rat, wnieś wkład własny w wysokości od 30 do 50% wartości pojazdu – im wyższy wkład, tym niższe koszty miesięczne. Klasyczny kredyt samochodowy to prosta droga do zakupu auta – wraz ze spłatą ostatniej raty finalizujesz zakup pojazdu.