Blog Image
  • 25 WRZ 2022

Nowe samochody użytkowe w zasięgu Twojej firmy

Dla wielu osób wizja posiadania nowego, a jednocześnie użytkowego samochodu brzmi dość nierealnie. Może to wynikać z wielu różnych czynników. Jednym z nich, może być cena zakupu takiego pojazdu, nie wspominając już o sytuacji chęci nabycia całej floty tego typu samochodów. Warto przeszukać oferty dostępne na rynku pierwotnym oraz często im towarzyszące opcje finansowania.

Czym jest leasing?

Leasing może być świetną szansą na nabycie pojazdów użytkowych dla małych oraz średnich firm, które nie mogą sobie pozwolić na jednokrotną sporą płatność. Może być również świetną alternatywą do kredytu samochodowego. Dla wielu prywatnych przedsiębiorców, wydanie kilkuset tysięcy złotych może znacznie obniżyć ich dostępny budżet. Dlatego też forma finansowania, jaką jest leasing, stała się niesamowicie popularna w tych towarzystwach. Dowodem na to może być fakt ciągłego ulepszania i zmieniania dostępnych ofert w taki sposób, aby były dostosowane, pod aktualne potrzeby współczesnych firm.

Jak można zaobserwować zmiany w leasingu? Otóż wystarczy porównać obecne oferty z tymi, które były dostępne kilka lat temu. Jednym z elementów, który uległ zmianie, jest potrzeba wpłacenia opłaty wstępnej. W wielu przypadkach firmy leasingowe potrafią ją obniżyć do 0% wartości całkowitej pojazdu. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to jedyna korzyść, płynąca z nabycia samochodu w ten sposób. Wspomniana forma finansowania na przestrzeni ostatnich lat ulegała wielu rozszerzeniom, co zaowocowało powstaniem, chociażby leasingu konsumenckiego. Został on przygotowany z myślą o klientach indywidualnych.

Leasing jako spora korzyść dla firm i przedsiębiorców

Jak wspomniano wcześniej, leasing ma wiele ciekawych korzyści. W przypadku chęci nabycia samochodu osobowego na firmę mogą wystąpić, chociażby pewne korzyści podatkowe. Jak wiadomo, koszty prowadzenia działalności mogą być wysokie same w sobie. W takiej sytuacji nikt nie potrzebuje wnoszenia jeszcze dodatkowych opłat. Może to spowodować problem w zarządzaniu dostępnym budżetem. Dlatego też, o ile zostaną spełnione odpowiednie wymogi, istnieje możliwość włączenia kwot rat leasingu wraz z całą opłatą wstępną w koszty prowadzenia działalności. Przykładowo, dla firm oraz przedsiębiorców, chcących nabyć samochód osobowy o wartości do 150 tys. zł lub pojazd elektryczny o wartości do 225 tys. zł, ta zasada będzie jak najbardziej aktualna. W przypadku chęci nabycia auta o większej wartości koszt raty leasingowej uwzględniany jest proporcjonalnie.

Oprócz tego, w przypadku samochodów osobowych, istnieje szansa zwrotu lub wykupu takiego auta. Tutaj, dana firma lub przedsiębiorca mają wybór. Jeśli sam pojazd spełnia narzucone oczekiwania, istnieje opcja jego wykupu za cenę, która jest ustalana na samym początku, w momencie spisywania umowy. W przeciwnym wypadku lub gdy zwyczajnie nie ma opcji finansowej na taki wykup, istnieje opcja zwrotu pojazdu do dealera, bez żadnych dodatkowych zobowiązań. W tym przypadku istnieje opcja wzięcia pojazdu z najnowszego, dostępnego rocznika w leasing.

Auta dostawcze marki Volkswagen, jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego pojazdu dostawczego może być dość problematyczny. Olbrzymia oferta aut, o różnych typach nadwozia, sprawdzi się inaczej w różnych sytuacjach. Pierwszą propozycją, może być Transporter 6.1 Skrzyniowy. Będzie świetnie sprawował się w trudnym terenie, jednocześnie oferując możliwość przewozu ciężkiego ładunku. Jest pewnym nabytkiem, ponieważ już od wielu lat ma status klasycznego auta dostawczego w całej marce Volkswagen. Posiada ładowność 1254 kg, jednocześnie potrafiąc pokonać wzniesienia, pochylone nawet o 37 stopni. Jeśli chodzi o temat powierzchni ładunkowej, jest on w stanie przewieźć cztery europalety, ułożone odpowiednio obok siebie. Istnieje kilka wariantów samego pojazdu, które mogą zależeć od chociażby, kabiny pojedynczej, lub podwójnej. Auto wyposażone jest również, w odpowiednie systemy grzewcze oraz klimatyzację. Wszystko po to, aby poprawić komfort użytkowania samego pojazdu.

Inna opcja, polecana, chociażby, dla firm i przedsiębiorstw budowlanych, to nowe Caddy Cargo. To kompaktowe auto również sprawdzi się świetnie w trudnych warunkach terenowych. Zapewnia ładowność do 772 kg, z czego 100 kg jest możliwe do przewożenia na dachu pojazdu. Auto wyposażone jest w liczne inteligentne systemy, które mają za zadanie zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zalicza się do nich Side Assist oraz Front Assist, które są specjalnymi systemami pasa ruchu, a także Trailer Assist, który jest asystentem manewrowania przyczepą. Warto wspomnieć, że nowy Caddy Cargo zdobył tytuł „Najlepsza praktyka: Innowacje 2020 – pojazdy i flota” branżowego magazynu „Logistra”, co świadczy o dobrej jakości samego pojazdu.

W jaki sposób znaleźć odpowiednią ofertę Leasingu?

W celu znalezienia odpowiedniej oferty można wykonać kilka czynności. Oczywiście, można poszukać takiej propozycji na własną rękę. Jednak istnieją pewne ryzyka pochodzące z tego rozwiązania, które natomiast można łatwo ominąć, stosując, chociażby kalkulator leasingu. Pozwala on na dobranie odpowiadającego potencjalnemu leasingobiorcy pojazdu, a następnie, dokładne wyliczenie wszelkich potrzebnych zależności. W kalkulatorze będziesz w stanie określić dany okres finansowania w miesiącach, wysokość opłaty wstępnej oraz roczny limit kilometrów. Strona oferuje również wiele wskazówek, które mogą się przydać w dokładniejszym doborze danej propozycji. Do wyboru jest większa gama pojazdów, łącznie z tymi, omawianymi wyżej, co pozwala klientowi na dobranie auta pod własne potrzeby.