Oferta wulkanizacji

Nie zwlekaj, po co stać w kolejkach — opony to przecież Twoje bezpieczeństwo!!!

W celu zwiększenia zadowolenia naszych klientów, auto serwis poszerzył swoją ofertę o usługi wulkanizacyjne. „Oponka” Auto Serwis Wulkanizacja Wrocław, przekładamy wszystkie opony od rozmiaru 12′ do 22′ we wszystkich autach osobowych, dostawczych oraz typu SUV. Jako jedna z nielicznych, nasza wulkanizacja posiada także sprzęt do opon typu „run on flat”. Komputerowo wyważamy koła, naprawiamy bieżące uszkodzenia opon, przeprowadzamy optymalizację pozycji opony oraz chowamy ciężarki za ramionami felgi.

Pracownikami są wykwalifikowane osoby, które ukończyły szkolenia z zakresu wulkanizacji, montażu, naprawy oraz obsługi opon. Poszerzając swoją wiedzę posiadamy także certyfikat, z zakresu systemów monitorujących ciśnienie w oponach, od naszego partnera handlowego- hurtowni „Inter Cars”.

Nasza wulkanizacja prowadzi także sprzedaż nowych opon marki: Michelin, Continental, Barum, Kleber, Nokian, Goodyear, Dunlop, Dębica, Kormoran, Fulda, Firestone, Bridgestone, Uniroyal, Kumho, Hankook, Sava, Pirelli, Dayton, Yokohama, Goodrich oraz mniej znanych.

Polecamy zakup nowych opon (zwłaszcza zimowych) zamiast używanych, jakie poleca część wulkanizacji wrocławskich. Przy oponach używanych nigdy nie mamy pewności czy poprzedni użytkownik korzystał z nich zgodnie z zasadami użytkowania opon i czy w związku z tym opona zachowuje swoje właściwości oraz nie stwarza zagrożenia. Opony to jedyne połączenie z podłożem, które w bardzo dużej mierze wpływają na bezpieczeństwo pojazdu oraz na komfort prowadzenia samochodu, wiec nie warto zwlekać z przełożeniem opon i stać w kolejkach, a przede wszystkim obniżać bezpieczeństwo jazdy swoje i innych. Artykuł dla wnikliwych: Test starych opon

Są różne opinie co do tego kiedy należy zmienić opony na zimowe. Specjaliści twierdzą, że najbardziej optymalny okres do zmiany opon to moment, w którym średnia dobowa temperatura waha się poniżej 7 °C. Podobno opony zimowe tracą swoje właściwości użytkując je w temperaturze wyższej niż 15 °C, kiedy asfalt jest cieplejszy o kilka stopni. Mieszanka tworzyw twardnieje, a opony robią się wtedy bardzo „śliskie” i nie nadają się już do zimowego użytkowania- na takiej oponie poślizg murowany. Tak jak mieszanka gumy w oponach różni się na lato i na zimę, tak i warunki stosowania są inne, więc zmieniajmy opony w odpowiednim czasie. Unikniemy w ten sposób nadmiernych wydatków, co pół roku na nowe opony, bo aktualne nadają się do wyrzucenia przez złe użytkowanie.

Bądźmy także ekologiczni- dłuższe życie opony to mniejsza ilość odpadów nienadających się do biodegradacji.

„Oponka” Auto Serwis Wulkanizacja Wrocław