Oferta wulkanizacji

Wulkanizacja 24h Wrocław- zapraszamy

W naszej wulkanizacji przekładamy wszystkie opony od rozmiaru 12′ do 21′ we wszystkich autach osobowych, dostawczych oraz typu SUV. Jako jedna z nielicznych, nasza wulkanizacja posiada także sprzęt do opon typu „run on flat”. Komputerowo wyważamy koła oraz naprawiamy bieżące uszkodzenia opon i przeprowadzamy optymalizację pozycji opony.

Pracownikami są wykwalifikowane osoby, które ukończyły szkolenia z zakresu wulkanizacji, montażu, naprawy oraz obsługi opon. Poszerzając swoją wiedzę posiadamy także certyfikat, z zakresu systemów monitorujących ciśnienie w oponach, od naszego partnera handlowego- hurtowni „Inter Cars”.

Nowe czy używane zimówki?

Polecamy zakup nowych opon (zwłaszcza zimowych) zamiast używanych, jakie poleca część wulkanizacji wrocławskich. Przy oponach używanych nigdy nie mamy pewności czy poprzedni użytkownik korzystał z nich zgodnie z zasadami użytkowania opon. W związku z tym opona nie zawsze zachowuje swoje właściwości oraz czasem stwarza zagrożenie. Opony to jedyne połączenie z podłożem, które w bardzo dużej mierze wpływają na bezpieczeństwo pojazdu oraz na komfort prowadzenia samochodu. Nie warto zwlekać z przełożeniem opon i stać w kolejkach, a przede wszystkim obniżać bezpieczeństwo jazdy swoje i innych. Artykuł dla wnikliwych: Test starych opon

Kiedy wymienić opony?

Są różne opinie co do tego kiedy należy zmienić opony na zimowe. Specjaliści twierdzą, że najbardziej optymalny okres do zmiany opon to moment, w którym średnia dobowa temperatura waha się poniżej 7 °C. Podobno opony zimowe tracą swoje właściwości użytkując je w temperaturze powietrza wyższej niż 15 °C. Trzeba pamiętać, że asfalt jest cieplejszy o kilka stopni. Mieszanka tworzyw twardnieje, a opony robią się wtedy bardzo „śliskie” i nie nadają się już do zimowego użytkowania. Na takiej oponie poślizg murowany. Tak jak mieszanka gumy w oponach różni się na lato i na zimę, tak i warunki stosowania są inne, więc zmieniajmy opony w odpowiednim czasie. Unikniemy w ten sposób nadmiernych wydatków, co pół roku na nowe opony, bo aktualne nadają się do wyrzucenia przez złe użytkowanie.

Bądźmy także ekologiczni- dłuższe życie opony to mniejsza ilość odpadów nienadających się do biodegradacji.